Co vše potřebuji k provozu webu pomocí HTTPS?

Z ASPone Help Wiki
Přejít na: navigace, hledání
  • Své stránky můžete provozovat pomocí šifrovaného spojení za pomoci SSL certifikátu. Zabezpečení chrání komunikaci mezi Vaší aplikací a klientským počítačem. Spojení je šifrované a tedy chrání informace typu: názvů, adres, jmén a hesel k účtům apod. .
  • Provoz HTTPS je možný pouze od webhostingové varianty Developer a výše.


Druhy certifikátů

Certifikát podepsaný certifikační autoritou:
Cetrifikát je ověřený a podepsaný renomovanýmy certifikačnímy autoritamy. Je plně validní a uživatel téměř nepozná, že jeho spojení je zabezpečeno šifrovanou komunikací.
Certifikát není vydán certifikační autoritou:
Cetrifikát byl vygenerován jakýmkoliv jiným subjektem kromě certifikačních autorit a při prvním zobrazení webové aplikace se uživateli zobrazí varovné okno s upozorněním viz. ukázka [ZDE]. Certifikát samozřejmě plní funkci šifrovaného spojení!


Možnosti nasazení

Provoz HTTPS s ověřeným certifikátem certifikační autoritou na dedikované IP adrese (standardní provoz):
Standardní HTTPS protokol běží na portu 443, kde více aplikací nemůže využívat jeden port a proto je k tomuto běhu zapotřebí dedikovaná IP adresa, která je vzhledem k jejich nedostatku cenově nejnáročnější. Na klientské stanici téměř nepoznáte (v závislosti na internetovém prohlížeči), že komunikace zabezpečena pomocí HTTPS protokolu.


Provoz HTTPS s ověřeným certifikátem na sdílené IP adrese:
Jak bylo výše popsáno, tak více aplikací nemůže využívat jeden port. Nicméně Vám můžeme nabídnou sdílenou IP adresu s vyhrazeným portem zcela zdarma. Zde již neplatíte za pronájem IP adresy, ale pouze za vydání SSL certifikátu. V tomto případě již nebude URL adresa v "líbivém" tvaru, ale ve tvaru https://vasedomena.cz:471 (kde číslo 471 je námi vygenerované číslo portu).


Provoz HTTPS s neověřeným certifikátem na dedikované IP adrese:
U této možnosti je URL adresa zobrazována bez čísla portu, ale na klientském počítači je zobrazeno úvodní [HLÁŠENÍ] o problému s certifikátem. Certifikát samozřejmě plní funkci šifrovaného spojení!


Provoz HTTPS s neověřeným certifikátem na sdílené IP adrese:
U této možnosti je URL adresa zobrazována s vygenerovaným čísle portu a na klientském počítači při prvním zobrazením je zobrazeno [HLÁŠENÍ] o problému s certifikátem. Certifikát samozřejmě plní funkci šifrovaného spojení!

  • V případě zájmu popřípadě jakýchkoliv dotazů nás, prosím, neváhejte [kontaktovat].
Osobní nástroje
Jmenné prostory

Varianty
Akce
Navigace
Informační panel
Domény
Návody
ASPone.cz
Nástroje