Připojení k FTP

Z ASPone Help Wiki
Přejít na: navigace, hledání

Své stránky můžete na servery ASPone.cz nahrát pomocí jakéhokoliv FTP klienta. Pro připojení budete potřebovat následující údaje, které obdržíte vždy při zřízení Vašeho webhostingu. Pokud Vám údaje nepřišly nebo jste náhodou ztratili tento registrační email, můžete získat všechny údaje pomocí naší klientské sekce.


Obsah

Přihlašovací informace

Upozornění: U všech FTP klientů je třeba nastavit tzv. pasivní režim.

FTP server:
www.vasedomena.cz (případně IP adresa serveru, kterou získáte v naší klientské sekci -> Základní informace.

FTP login:
Login je vždy ve tvaru vasedomena.cz (tedy bez počátečního WWW).

FTP heslo:
Heslo k FTP účtu. Pokud jej nevíte nebo jste jej ztratili, můžete si nové nastavit prostřednictvím klientské sekce.


Šifrované spojení

Ke všem FTP serverům ASPone.cz se můžete připojit také pomocí jejich šifrované varianty FTPS (AUTH SSL, port 21), kdy všechny přihlašovací informace a příkazy jsou přenášeny v šifrované formě. Nemusíte se tedy bát, že by někdo z Vaší sítě získal tyto údaje. Toto nastavení doporučujeme!


Nastavení FTP klienta Total Commander

Program Total Commander, dříve nazývaný jako Windows Commander, je souborový manažer pro operační systém Windows. Tento program obsahuje také podporu pro připojení ke vzdálenému FTP serveru, proto jej lze také využít pro správu webových stránek a souborů. Zkušební verzi digramu můžete stáhnout na webové adrese http://www.totalcommander.cz/ a lze ji testovat po dobu 30ti dnů. Cena plné verze je 30 USD.

Pro kompletní informace ohledně nastavení tohoto FTP klienta naleznete v sekci Nastavení FTP klienta Total Commander


Problémy s připojením

V mnohých případech se nelze připojit k FTP z důvodu blokování spojení Firewallem (Windows firewall nebo firewall uživetelem doinstalován) popřípadě antivirem, který má v sobě integrován firewall. Řešením je vytvořit pravidlo, které tuto komunikaci povolí.


WebFTP

Pokud nemáte v PC žádného vhodného klienta můžete Vaši aplikaci nahrát na server pomocí webového rozhraní na adrese: http://webftp.aspone.cz/ . Připojení probíhá obdobně jako u FTP klienta. Jednoduše vyberete server na kterém se nachází Váš hosting (tuto informaci zjistíte v klietské sekci - Hlavní strana > Klientská sekce > Přehled služeb > nazevwebu.cz > Základní informace) a následně vyplníte přihlašovací údaje "Uživatelské jméno" a "Heslo". Vaši apliakci nahrávejte vždy do složky "www", který je vždy automaticky generována.


Online video tutoriály

Zde je seznam všech flashových video tutoriálů, které Vám v problematice FTP účtů pomohou

Osobní nástroje
Jmenné prostory

Varianty
Akce
Navigace
Informační panel
Domény
Návody
ASPone.cz
Nástroje