Emaily - obecně

Z ASPone Help Wiki
Přejít na: navigace, hledání

ASPone.cz nabízí všem zákazníkům možnost posílat a vybírat svoji poštu pomocí následujících protokolů: SMTP, POP3 a IMAP. Samozřejmostí je také přístup ke svým emailovým schránkám pomocí našeho webového rozhraní webmail. Ke všem protokolům nabízíme také šifrované varianty přístupu SMTPS, POP3S, IMAPS a HTTPS.


Ke každému webhostingu (kromě varianty Freehosting) můžete mít zřízen určitý počet emailových schránek. Počet těchto schránek se řídí zakoupeným webhostingovým tarifem.
Velikost emailové schránky na našich emailových serverech je 1000 MB. V případě, že by jste vyžadovali individuální velikost schránky, tak neváhejte kontaktovat naši technickou podporu na adrese support@aspone.cz.


Obsah

Informace o portech

Následující tabulka obsahuje název protokolu, čísla portů včetně šifrovaného spojení.

Protokol Port Šifrovaný port
SMTP 25 465
POP3 110 995
IMAP 143 993
HTTP 80 443


Nefunkční odchozí pošta v poštovním klientovi

Pokud Vám nefunguje odchozí pošta ve Vašem poštovním programu (zpráva se neodešle), může to být způsobeno blokací portu 25, přes který je pošta odesílána na náš SMTP server. Blokaci způsobuje Váš poskytovatel Internetového připojení.

Řešení:

  • použití zabezpečeného potru 465 (je nutné zaškrtnout položku zabezpečené připojení SSL) ve svém emailovém klientovi
  • použítí SMTP odchozího serveru poskytovatele


Odeslaná pošta nezobrazuje diakritiku

V případě, že odeslaná pošta příjemci špatně zobrazuje diakritiku, tak je potřeba změnit kódování textu.

Řešení:

  • Po přihlášení do webmailu (platí pouze pro mail4.aspone.cz) se prolikejte přes "Nastavení" -> "Moje nastavení" -> "Nastavení účtu" -> záložka "Psaní zpráv" a následně změňte položku "Kódování textu" na "Central European (ISO)" (toto nastavení opraví zobrazení jen pro poštu odeslanou pomocí webmailu - nikoliv pomocí emailového klienta). Poté by již odeslané emaily měly odcházet v korektní podobě.


Označení předmětu zprávy [SPAM]

Toto nastavení lze změnit přímo v nastavení schránky (platí pouze pro mail4.aspone.cz):

  • Nastavení -> Moje nastavení -> Filtrování -> Filtrování spamu. Zde již zvolíte "Obejít nastavení antispamu pro tento účet" a dále kliknete na záložku "Akce". Poté si již nastavení upravíte dle Vašich potřeb.


Import kontaktů do webového rozhraní pomocí CSV souboru

Webové rozhraní podporuje export kontaktů pouze do souboru vCard, ale podporuje import i z CSV souboru. Vzorový soubor s více kontakty, který lze importovat si můžete stáhnout zde

Výběr složek pro synchronizaci složek (protokol IMAP)

V případě, že se připojujete ke schránce za pomoci protokolu IMAP, tak máte možnost si zvolit, které složky budou synchronizovány. Tuto volbu naleznete kliknutím pravým tlačítkem myši na název schránky viz. printscreen.
IMAP sync.jpg
Osobní nástroje
Jmenné prostory

Varianty
Akce
Navigace
Informační panel
Domény
Návody
ASPone.cz
Nástroje