Registrace doménových jmen

Z ASPone Help Wiki
Přejít na: navigace, hledání

U ASPone, s.r.o. si máte možnost k Vašemu webhostingu zaregistrovat libovolný počet domén dle Vašeho přání. Zajišťujeme registraci doménových jmen na národní úrovni (.cz, .com, .at, .de, .pl, atd.) i domén generických (.com, .net, .org, .biz, .info).


Obsah

Co je to doména

Doménové jméno je doména druhého stupně, která umožňuje jednoduchou adresaci v rámci internetové sítě. K webhostingovým i serverhostingovým službám nabízíme všem zákazníkům možnost zaregistrovat si libovolný počet domén dle Vašeho přání. Zajišťujeme registraci doménových jmen na národní úrovni (.CZ, .COM, .AT, .DE, .PL, atd.) i domén generických (.COM, .NET, .ORG, .BIZ, .INFO) včetně .EU domén. Veškerý seznam nabízených domén naleznete ZDE


Podmínky registrace

Při výběru doménového jméno mějte na mysli, že maximální počet dovolených znaků je 63 a smí obsahovat pouze písmena (a-z), čísla (0-9) nebo pomlčku (ne více za sebou), která ovšem nesmí být na začátku ani na konci doménového jména.
Každé doménové jméno musí být unikátní. Není možné registrovat doménové jméno shodné s již registrovaným doménovým jménem.
Doménu je možné zaregistrovat minimálně na 1 rok (u .EU domény maximálně na 1 rok).
Podmínkou u registrace slovenské domény .SK je trvalý pobyt (sídlo) na území Slovenské republiky. U .EU domény je podmínkou trvalý pobyt (sídlo) v zemích Evropské Unie.


Registrace nové domény

K registraci nové domény využijte náš objednávkový systém. Prvním krokem při registraci domény je ověření, zda je volná či nikoliv. V případě, že je volná, pokračujte v objednávce dle jednotlivých kroků.

V případě registrace .CZ domény je třeba potvrdit souhlas s pravidly CZ-NIC, který je automaticky zaslán po registraci domény na Váš emailový účet uvedený v objednávce. Doména je k dispozici do 24 hodin po registraci.

Registrace domén je narozdíl od hostingu provedena až po zaplacení (přijetí platby na náš účet).


Všichni zákazníci, kteří si u nás svou doménu zaregistrují, získají řadu služeb zdarma. Jedná se především o:


 • Jednoduchou klientskou administraci
 • Vedení a administrace DNS záznamů
 • Možnost registrace dalších doménových jmen
 • Změna údajů u domény
 • Včasné upozornění o expiraci domény
 • Konzultace doménové problematiky
 • Podpora 24 hodin denně
 • Parking domény


Převod již existující domény pod naší správu

Pokud vlastníte doménu u jiného registrátora a chcete uskutečnit převod pod naší správu, je potřeba kontaktovat stávajícího registrátora a vyžádat si autorizační kód (heslo pro transfer domény, AUTH-ID, AUTH-Info). Registrátor domén je povinen na požádání tento autorizační kód sdělit. V případě zájmu Vám můžeme AUTH-ID autorizační kód vygenerovat (jen u .CZ domén).

Pro úspěšný převod domény musíte být uveden jako vlastník domény (administrativní kontakt) a budete muset převod domény odsouhlasit prostřednictvím kontaktního emailového účtu držitel domény, který jste zadávali při registraci domény u původního registrátora.

Při převodu musí být uhrazen prodlužovací poplatek v případě, že termín exspirace domény je v blízké době (tj. do 2 měsíců od termínu převedení domény). U generických domény se platí prodlužovací poplatek vždy. U .EU domén je při transferu účtován poplatek na další rok provozu domény, přičemž současné předplatné po provedení transferu zaniká.

Převod domény Vám zprostředkujeme vždy zdarma a bez jakýchkoliv poplatků (kromě prodlužovacího poplatku dle standardního ceníku).

Transfer domén probíhá odlišně, jak u .CZ doména, tak u generických či .EU domén.

V případě jakýchkoliv dotazů týkající se doménové problematiky neváhejte kontaktovat naše vyškolené pracovníky.


Nastavení Vaší domény

V případě, že již doménu máte zaregistrovanou u jiného registrátora a máte zájem využít z našich služeb jen webhosting, je zapotřebí u domény nastavit naše DNS servery:


ns1.aspone.cz

ns2.aspone.eu

ns3.aspone.us

popřípadě sadu těchto nameserverů (NSSET-ID) ASPONE


V případě, že se rozhodnete pro tuto změnu, neváhejte nás kontaktovat a zahájíme patřičné kroky také na naší straně.
Veškeré informace týkající se nastavení těchto změn, včetně přístupových údajů na naše servery, obdržíte ve zřizovacím emailu po registraci webhostingu.


Správa DNS

Pro pokročilou správu DNS je pro všechny zákazníky připravena v rámci Klientské sekce aplikace Správa DNS záznamů.
Tato aplikace slouží ke správě DNS záznamů na našich hlavních DNS serverech. Prostřednictvím této aplikace můžete jednoduše editovat zónový soubor pro zvolenou doménu.
Mějte na paměti, že nesprávná manipulace se zónovým souborem může vyřadit Vaši doménu z provozu. Více informací o službě DNS, která zajišťuje překlad doménových jmen na IP adresy naleznete zde.
Po provedení jakékoliv změny vždy nezapoměňte DNS zónový soubor aktivovat!!

Replikace DNS

Po změně DNS serverů či DNS záznamů u domény probíhá tzv. replikace DNS, která může trvat až 24 hodin (dokud tuto změnu nezjistí i ostatní DNS servery na internetu). Po replikaci DNS se již veškeré změny projevují.


Parking domény

V případě, že máte zájem pouze o doménu bez webhostingu, zajistíme Vám parkování domény. Tato situace je výhodná například v situaci, kdy zatím nemáte vytvořeny webové stránky, tudíž nepotřebujete webhosting, ale máte zájem o to, aby doména již byla Vaše. Tuto službu Vám zajistíme zdarma.


Alias webu

V případě, že byste chtěli k Vašemu účtu více domén, můžete využít službu aliasu webu. Alias zajistí, aby veškeré další domény směřovali na hlavní doménu s jednotným obsahem. Např. budete-li mít webhosting www.domacipotreby.cz, můžete si jako alias k tomuto webu nastavit www.mycky.cz nebo www.pracky.cz, které budou směřovat na hlavní doménu www.domacipotreby.cz.
Pro nastavení aliasu alisu webu nás neváhejte kontaktovat.


Aktuální přehled a ceník domén

Veškeré informace týkající se aktuální nabídky domén včetně cen za jejich registraci či prodlužovací poplatky najdete na zde


Nejčastější dotazy

Co udělat pro to, aby má doména směřovala na webhosting u ASPone?

Po zřízení webhostingu zákazníkům doporučujeme, aby si prvně vytvořili emailové schránky, nahráli a zprovoznili web prostřednictvím dočasné adresy http://vasedomena.cz.windowsX.aspone.cz a až poté zažádali naši technickou podporu o změnu DNS serverů. Po změně a následné replikaci DNS již bude doména směřovat na servery ASPone.


Co je to replikace DNS a jak dlouho trvá?

Po změně DNS serverů u domény probíhá tzv. replikace DNS, která může trvat i 24 hodin (dokud tuto změnu nezjistí i ostatní DNS servery na internetu). Po replikaci DNS již doména plně směřuje na naše servery.


Co obnáší transfer domény?

Transfer domény probíhá odlišně, jak u .CZ doména, tak u generických či .EU domén. Zpravidla je potřeba mít aktivní email držitele domény, na který je zaslán AuthID kód (heslo pro transfer domény) a souhlas k provedení této změny. V případě, že tento emailový účet již nemáte aktivní nebo k němu nemáte přístupové údaje, je možné tuto změnu realizovat písemnou formou (Faxem, notářským ověřením).


K čemu slouží klientská sekce?

Klientská sekce je speciálně navržené rozhraní sloužící ke správě Vašich služeb (domén). Máte zde tedy možnost získat úplný přehled nad zaregistrovanými doménami a provádět zde jejich následnou administraci (pokročilá správa DNS záznamů).


Jak probíhá objednávka domény?

Nejprve si zvolte vhodné doménové jméno a postupujte v objednávce. U registrace .CZ domény je nutné, aby zákazník při vyplnění uživatelských údajů uvedl na základě pravidel CZNIC jeden ze tří osobních dokladu (datum narození, IČ, číslo OP). Po provedení objednávky a zaplacení výzvy k platbě Vám bude doména zaregistrována (přijde Vám informační email o provedení registrace).


Kdy obdržím výzvu k platbě?

Výzva k platbě Vám bude automaticky zaslána na emailový účet po objednání služby.


Kdy obdržím daňový doklad?

Po uhrazení výzvy k platbě a připsání částky na náš účet, Vám bude na emailový účet automaticky zaslán konečný daňový doklad. Tento doklad stačí vytisknout a slouží jako plnohodnotný daňový doklad (faktura).


Jak můžu změnit fakturační údaje?

Pro změnu fakturačních údajů se, prosím, přihlaste do klientské sekce a ve složce „osobní údaje“ tuto změnu proveďte.


Proč mě doména nefunguje?

Doména může být nefunkční z několika důvodů:

 • směřuje jinam, než na servery ASPone (pro tuto změnu kontaktujte technickou podporu ASPone.cz),
 • doména je po expiraci. Je nutné si uvědomit, že rozdílné domény (.CZ, generické domény, .EU) mají odlišné parametry při vyřazení domén z registru z důvodu nezaplacení.
 • doména není zaregistrovaná. Její stav zjistíte funkcí „Whois“.

Pokud se nejedná ani o jeden z uvedených důvodů, proč Vám doména nefunguje, neváhejte kontaktovat naši technickou podporu.


Co je to doménový alias?

Alias zajistí, aby veškeré další domény směřovali na hlavní doménu s jednotným obsahem. Např. budete-li mít webhosting www.domacipotreby.cz, můžete si jako alias k tomuto webu nastavit www.mycky.cz nebo www.pracky.cz, které budou směřovat na hlavní doménu www.domacipotreby.cz.

Osobní nástroje
Jmenné prostory

Varianty
Akce
Navigace
Informační panel
Domény
Návody
ASPone.cz
Nástroje